25.09.2018
Кафедра економіки України спільно з Інститутом сталого розвитку при Західному науковому центрі МОН та НАН України провела круглий стіл на тему "Нові моделі економіки сталого розвитку - проблеми та перспективи", присвячений 25-річчю створення кафедри.

Матеріали круглого столу, що включають ухвалу оргкомітету та тези доповідей учасників, опубліковані в електронному вигляді на сайтах кафедри економіки України та економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. (скачати з нашого сайту >>)

04.12.2017
A new monograph by prof. L. Hryniv was published recently

Hryniv, L. “Physical Economics: New models of sustainable development”, L., Liga-Press Publishing House, 2016. - 425 p.

In this monograph author proposes a new physical economic methodology for the formation of the economy of sustainable development.
The object of the research in this monograph is a complex natural, social and economic systems (CNSES) as a basis of realization of the model of sustainable economy.
Proposed a new physical-economic mechanism of a formation noospheric model of economy of sustainable development, which is based on the analysis of novel achievements of natural and social sciences: non-linear thermodynamics (I. Prigogine’s theory of irreversible processes), biophysics, V. Vernadsky concept of noosphere, synergetic theory, macroeconomic theory, geochemistry of landscapes etc. Based on integration of these scientific achievements, to proposed the theory of sustainable development of complicated natural, social and economic systems.

Therefore, the main new conceptual approaches of this monograph are:
Concept of introducing the Earth and its productivity in the modern Physical-economic analysis of macroeconomics;
Spatial determinism of all issues and the foundation of the paradigm of spatial macroeconomics of sustainable development;
Introduction of the law of conservation of biomass by V.Vernadsky in modern Physical Economics for solving problems of sustainability;
Concept of environmental supply of the Earth;
Physical – economic theory of Natural Capital;
Physical – economic theory of sustainable development of complex natural, social and economic systems;
The conceptual approaches to foundations for the physical-economic theory of value.

In this monograph there are proved qualitatively new indicators of economy for sustainable development that are:
- an indicator of the Earth aggregate environmental supply which is based on the Vernadsky’s biosphere doctrine;
- an indicator of Physical – economic stability GDP of the national economy or the World Gross Domestic Product;
- an indicator of production changes of the Earth environmental benefits in the national economy or world.

07.05.2017
Львівська міська рада та Львівський національний університет імені Івана Франка оголошують конкурс студентських проектів "Креативні ідеї вирішення локальних проблем розвитку міського господарства міста Львова".

Ви маєте можливість представити власний проект щодо виявлення вузьких проблемних місць, що перешкоджають якісному розвитку нашого міста і комфортному проживанню його мешканців, та креативних пропозицій щодо їх вирішення.

До участі у конкурсі допускаються як індивідуальні, так і колективні проекти студентів 3-5 курсів, оформлені згідно вимог та визначеної структури.

Переможці конкурсу, чиї проекти здобудуть підтримку міської ради та будуть реалізовані за рахунок бюджету розвитку міста, матимуть можливість одержання матеріальної винагороди.

(докладніше >>)

24.04.2017
Сьогодні на факультеті прикладної математики та інформатики відбувся круглий стіл "Прикладна математика та прикладна економіка - моделі співпраці", проведений за ініціативи кафедри економіки України та деканату факультету прикладної математики. Від кафедри економіки України у зустрічі взяли участь проф. Стефанишин О.В., доценти Теребух М.І., Кічурчак М.В., Квак М.В., Назаркевич І.Б., Ходико Д.І. В ході зустрічі зі студентами 5 курсу магістратури були обговорені можливості для навчання випускників факультету за магістерською програмою з прикладної економіки, питання вдосконалення відкритості державних органів за допомогою ІТ-інфраструктури, зроблено презентацію конкурсу студентських проектів "Креативні ідеї вирішення локальних проблем розвитку міського господарства міста Львова" за сприяння Львівської міської ради, представлено проектні пропозиції створення стартап-платформи з інтегрованою національною патентною базою, а також розробки навчально-наукового просторово-економічного симулятора.

02.08.2016
Львівський національний університет імені Івана Франка здійснює набір для навчання в аспірантурі за освітньо-науковою програмою підготовки доктора філософії зі спеціальності 051 "Економіка" в рамках спеціалізації "Аналітична та прикладна економіка". Термін навчання - 4 роки; форми навчання - дення, вечірня, заочна. Зміст освітньо-наукової програми доступний на сайті кафедри економіки України ЛНУ ім. І.Франка за посиланням (>>)

З усіма питаннями звертайтесь, будь ласка, за телефоном (032) 239-40-28 (кафедра економіки України) або електронною поштою kafedra-econ-ukrainy@ukr.net

11.07.2016
До уваги бажаючих вступити на навчання до ЛНУ ім. І.Франка за магістерською програмою з прикладної економіки!

Прийом документів для вступу триває до 18 липня (крім суботи та неділі, з 9.00 до 18.00) за адресою: пр. Свободи, 18, економічний факультет ЛНУ, ауд. 321.
Будь ласка, перед подачею документів ознайомтеся з офіційною версією правил прийому
(докладніше >>)

Графік консультацій до вступних іспитів:
Іноземна мова - 13 та 14 липня, економічний факультет ЛНУ, 15.00.
Спеціальність - 26 липня, економічний факультет ЛНУ, кафедра економіки України (ауд. 310). Години консультації повідомимо додатково.

Графік вступних іспитів:
Додаткове вступне випробування з економіки (для випускників неекономічних спеціальностей) - 20 липня, економічний факультет, 10.00
Вступне тестування з іноземної мови - 22 липня, головний корпус ЛНУ (вул. Університетська, 1), 10.00
Вступне тестування за спеціальністю - 27 липня. За Вашим запитом кафедра економіки України надає матеріали для підготовки до тестування.

Програма підготовки до вступних іспитів:
(докладніше >>)

З усіма питаннями звертайтесь, будь ласка, за телефоном (032) 239-40-28 (кафедра економіки України), електронною поштою kafedra-econ-ukrainy@ukr.net , або пишіть на нашій фейсбук-сторінці https://www.facebook.com/ukrecon/

Якщо Ви бажаєте одержувати новини вступної кампанії на електронну пошту, напишіть, будь ласка, на kafedra-econ-ukrainy@ukr.net або khodyko.dmitry@gmail.com .

Ласкаво запрошуємо!

14.06.2016
Кафедра економіки України ЛНУ ім. І.Франка оголошує набір за магістерською програмою за спеціальністю “Прикладна економіка”. Детальна інформація про умови вступу буде незабаром розміщена на сайті кафедри та сторінці у Facebook. Докладніше про вступ (>>) Докладніше про навчання (>>)

20.02.2016
Кафедра економіки України ЛНУ ім. І.Франка створила власну сторінку у Facebook, де розміщуються новини кафедри, посилання на інформаційні джерела, статті, книги, пропонуються для обговорення теми, що стосуються перспектив розвитку економіки України та регіонів. Підписуйтеся на https://www.facebook.com/ukrecon/

07.07.2015
Кафедра економіки України ЛНУ ім. І.Франка розпочала прийом заяв для навчання за магістерською програмою за спеціальністю “Прикладна економіка” (випуск у 2017 році).

07.05.2015
Працівники кафедри економіки України проф. Гринів Л. С., проф. Стефанишин О. В., доц. Теребух М. І. та Бухтіярова М. С. прийняли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції на тему: «Філософсько-психологічні аспекти духовності: соціально-економічні трансформації та відродження національної гідності», що відбулась 20 квітня 2015 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка. Докладніше (>>)

12.04.2015
Колектив кафедри економіки України
щиро вітає всіх вірян з Днем Світлого Христового Воскресіння!
Бажаємо миру, радості і добра нашій країні та кожній оселі!

08.04.2015
Працівники кафедри доц. Ходико Д. І., Бухтіярова М. С. та студентка магістерської програми кафедри "Прикладна економіка" Навоцька Мар'яна відвідали лекцію Маріне Елбакідзе, кандидата географічних наук, доцента Swedish University of Agricultural Sciences на тему: "Як публікуватись у англомовних наукових рецензованих журналах? Уроки з власного досвіду", котра відбулась 8 квітня у конференц-залі факультету міжнародних відносин. Докладніше (>>)

06.04.2015
Студентка магістерської програми "Прикладна економіка" Бондарєва Віталіна приймала участь у Моделюванні Верховної Ради України, що організовувався ГО «Проекція успіху», ГО «Культурно-освітній центр «МоЗОК» та Лігою студентів Асоціації правників України за підтримки Українського Жіночого Фонду 2-5 квітня 2015 року. В рамках заходу учасникам була надана можливість відчути себе справжніми депутатами, взяти участь у розробленні та прийнятті законопроекту та відвідати серію тренінгів на задану тематику. Докладніше (>>)

06.04.2015
Студенти магістерської програми "Прикладна економіка" беруть участь у двомісячній програмі стажування "Реалізуй себе у владі", ініційованій Львівською обласною державною адміністрацією. Докладніше (>>)

09.02.2015
Кафедра вітає студентів магістерської програми з прикладної економіки із початком другого семестру!

Будь ласка, ознайомтеся із розкладом занять (>>) та календарним планом (>>) виконання магістерської дипломної роботи.

30.01.2015
Працівники кафедри економіки України проф. Стефанишин О. В. та доц. Кічурчак М. В. прийняли участь у засіданні круглого столу , присвяченого 150-й річниці з дня народження видатного українського вченого і громадського діяча, співзасновника Української академії наук, економіста світової слави – Михайла Івановича Туган-Барановського, що відбувся 29 січня 2015 р. у ДУ „Інститут економіки та прогнозування НАН України”.
Предметом обговорення учасників заходу – представників провідних науково-освітніх закладів України – був внесок у розвиток економічної науки, українського суспільства, національного господарства, формування інститутів державності та забезпечення геополітичної перспективи української нації. Докладніше (>>)

01.01.2015
Привітання колективу кафедри від студентів групи ЕКЛм-51 (Н.Макойда).

25.12.2014
Студенти Еклм-51с долучилися до збору коштів для дітей-сиріт, а також взяли участь у волонтерських програмах в рамках святкування Дня Святого Миколая: Навоцька М. - у програмі "Миколай про тебе не забуде", Полідович Б. та Федишин І. - у закупівлі та достаці подарунків в сиротинець у с.Нагуєвичі.

22.12.2014
Завідувач кафедри проф. Гринів Л. С. прийняла участь у презентації та обговоренні проекту Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року, що відбулась 12 грудня у Львівській облдержадміністрації. Також на заході було представлено середньостроковий документ - План реалізації Стратегії розвитку Львівської області на 2015-2017 роки, який є комплексом проектних завдань, реалізація яких необхідна для вирішення стратегічних проблем області. З матеріалами презентації можна ознайомитись на офіційному сайті Львівської облдержадміністрації (детальніше>>).

14.12.2014
Студент кафедральної магістерської програми М.Прокіпчук зайняв п'яте місце у фіналі щорічної олімпіади з прикладної економіки, що проводиться Київською школою економіки. Вітаємо!

24.10.2014
Колектив кафедри економіки України та студенти спеціальності "Прикладна економіка" взяли участь у зустрічі з Богданом Гаврилишином - українцем зі світовим ім'ям, визначним теоретиком сучасності в галузі економіки, експертом світової проблематики, дійсним членом Римського клубу, ініціатором проведення економічних форумів у Давосі, членом Світової академії мистецтв і науки, членом Міжнародної академії менеджменту, доктором економіки унверситету Женеви, почесним доктором багатьох університетів світу й України, радником перших осіб України, головою Наглядової Ради Міжнародного інституту менеджменту ММ-Київ та "Благодійного фонду Богдана Гаврилишина".

23.10.2014
Проф. Стефанишин О.В., доценти Кривень О.В. та Назаркевич І.Б. взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції „Проблеми становлення інформаційної економіки в Україні”, присвяченій пам’яті завідувача кафедрою інформаційних систем у менеджменті, професора Юринця В.Є. (Львів, ЛНУ імені Івана Франка).

22.10.2014
Проф. Гринів Л.С., доценти Теребух М.І., Кривень О.В. та Ходико Д.І. взяли участь у Міжнародній конференції "Підготовка фахівців для сталого розвитку: досвід, проблеми, перспективи" (Львів, Національний лісотехнічний університет України), на якій обговорювалася концепція екологізації освіти у відповідності з добровільними зобов'язаннями України, взятими на Конференції ООН зі сталого розвитку Ріо+20" і внесеними в реєстр ООН під назвою "Екологізація освіти: внесок України".

04.09.2014
Колектив кафедри економіки України вітає студентів магістерської програми зі спеціальності "Прикладна економіка", першокурсників та усіх студентів економічного факультету з початком нового навчального року!

Найближчим часом на сайті кафедри буде створено розділ електронної бібліотеки, що міститиме навчальні матеріали з бакалаврських та магістерських курсів кафедри. Слідкуйте за оновленнями!

16.07.2014
15 липня в актовій залі Університету відбулося вручення дипломів магістрам з прикладної економіки випуску 2014 року. Фото незабаром.

14.07.2014
До 19 липня триває прийом документів для вступу на навчання за однорічною програмою підготовки магістрів зі спеціальності "Прикладна економіка".

Можливе навчання як на платній, так і на бюджетній основі: у 2014-15 рр. програмі виділено п'ять бюджетних місць. Вартість навчання на платній формі становить 8836 грн, що є найнижчою вартістю повного курсу підготовки магістрів на економічному факультеті ЛНУ ім. І. Франка.

Зарахування на навчання можливе для абітурієнтів зі ступенем "бакалавр", "спеціаліст", "магістр" будь-якої спеціальності (в т.ч. неекономічної).

Випускники ЛНУ ім. І.Франка (2014 року випуску) мають можливість подати заяву на вступ до магістратури за спрощеною процедурою (подача заяви та надання копії диплому та додатку до нього). Заяви приймаються у приміщенні економічного факультету, вул. Театральна, 17, к. 310, щодня, крім неділі, з 10.00 по 17.00.

Випускники інших навчальних закладів та випускники ЛНУ ім. І.Франка попередніх років мають можливість подати документи у приміщенні економічного факультету, вул. Театральна, 17, ауд. 321, щодня, крім неділі, з 10.00 по 17.00.

Вступні тестування відбудуться 22 липня (іноземна мова) та 25 липня (спеціальність, що включає тестування з національної та регіональної економіки та не включає тестування з економічної теорії, макро- та мікроекономіки). Початок тестування о 10.00.

Консультація до вступного іспиту зі спеціальності відбудеться 23 липня об 11.00 на кафедрі економіки України, к. 310.

Корисні посилання:

Правила прийому до ЛНУ ім. І.Франка
Програми тестувань з іноземної мови
Програма підготовки до тестів з національної та регіональної економіки
Зразок тестових завдань

Електронні версії джерел, рекомендованих для підготовки, доступні за запитом електронною поштою: kafedra-econ-ukrainy@ukr.net або khodyko.dmitry@gmail.com

Кафедра економіки України оголошує прийом на навчання за програмою підготовки магістрів зі спеціальності 8.18010024 «Прикладна економіка» з узагальненим об’єктом діяльності «Програмування і стратегічне планування національної економіки. Регіональні цільові програми». Термін навчання 1 рік. (докладніше>>)

15.05.2014
Проф. Йоханан Шакмуров (The City College of New York, University of Pennsylvania, США) на запрошення кафедри економіки України прочитав гостьову лекцію для студентів і викладачів економічного факультету на тему "Теорія ігор та стратегічна поведінка".

13.05.2014
Новий офіційний сайт кафедри економіки України відкрито.